SPÓŁDZIELNIA BUDOWLANO MIESZKANIOWA

OSIEDLE. „PRZY RATUSZU”

Osiedle „Przy Ratuszu” zlokalizowane jest w centrum Białołęki, u zbiegu ul. Światowida i Milenijnej, w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Urzędu Dzielnicy Białołęka.

Dwa budynki wysokości od 5 do 7 pięter o nowoczesnej formie obejmują 290 lokali mieszkalnych – od jednopokojowych do czteropokojowych, zarówno z aneksami kuchennymi, jak i wydzielonymi kuchniami.  Na potrzeby mieszkańców zapewniono miejsca postojowe w garażach podziemnych pod budynkami oraz w parterze budynku A, a w części podziemnej, na parterach, a także na kondygnacjach mieszkalnych – komórki lokatorskie. W parterach budynków od strony ul. Światowida, Milenijnej i Ceramicznej zaprojektowano lokale usługowe.

Na wewnętrznych dziedzińcach zrealizowane zostaną nasadzenia zieleni i trawniki oraz place zabaw.

W pobliżu osiedla istnieje dobrze zorganizowana sieć przedszkoli i szkół podstawowych oraz wszelkiego rodzaju punktów medycznych - zarówno publicznych przychodni zdrowia, jak i prywatnych centrów medycznych. Dostępne są także hale sportowe, boiska i basen.

Wyjątkowe położenie osiedla zapewnia szybkie połączenie z centrum miasta dzięki pobliskim mostom: Skłodowskiej-Curie oraz Grota-Roweckiego oraz doskonałe połączenie z trasami wylotowymi (trasa krajowa nr 7 oraz S8). Osoby podróżujące komunikacją miejską będą miały dostęp do kilku linii autobusowych (w tym także linie nocne) i tramwajowych.

Lokalizacja inwestycji Przy Ratuszu zapewnia również dostęp do infrastruktury handlowej pozwalającej na załatwienie codziennych spraw - w najbliższej okolicy znajdują się między innymi: Galeria Północna, supermarkety, dyskonty, sklepy spożywcze i przemysłowe, banki oraz stacje benzynowe.

Budowę Osiedla Przy Ratuszu rozpoczęto w dniu 16.08.2017 r. Obecnie realizowane są fundamenty budynków.

Bliższe informacje na temat możliwość zakupu mieszkań uzyskają Państwo u pracowników Zespołu ds. Członkowskich i Sprzedaży 

Deklaracja- wstępna rezerwacja lokalu na osiedlu „Przy Ratuszu” - ul. Światowida.